• info@johargostar.com

  • تماس با ما:88105810-021

  • زمان :شنبه-چهارشنبه 8:30-17

محیط زیست

برای ساخت یک پوسته کارتریج بیش از ۲ لیتر نفت مصرف می شود. درکشورهای صنعتی و در سالهای اخیر درکشورهای در حال توسعه، درادارت سازمانها وحتی بسیاری از منازل یک یا چند چاپگر و ضایعات گوناگونی از کارتریج‌های مربوط به آن وجود دارد. این در حالی است که ثابت شده است برای تجزیه یک کارتریج در محل دفن زباله‌ها چیزی در حدود هزار سال زمان نیاز است!
درحال حاضردرآمریکا تقریبا پنج درصد کارتریج های پرینتر خالی شده بازیافت می شود که دراروپا این رقم تقریبا دو برابرمی‌باشد تا وضعیت بهتر باشد و خوشبختانه در کشور ایران نیز رقم بازیافت کارتریج عددی در حدود پنج درصد را نشان می‌دهد.
با توجه به حجم قطعات کارتریج‌ها که به دور ریخته می‌شود و می تواند آسیب‌های جدی به محیط زیست وارد کند، سوال این است که آیا بازیافت قطعات کارتریج پرینترها می تواند به حفظ سیاره ما کمک کند؟!
خبرخوب در این مورد این است که، درحالی منابع تجدید ناپذیر جهان همچنان درحال استفاده روز افزون می‌باشد، بسیاری از زباله های الکترونیکی ازجمله کارتریج ها که یک منبع عمده آلودگی است  را می توان بازیافت کرد و مورد استفاده مجدد قرارداد.
یکی از بهترین نمونه ها برای بازیافت و استفاده مجدد در این زمینه، کارتریج هایی است که تونر آنها به اتمام رسیده است... درگذشته به این موضوع توجه نمی شد، اماخوشبختانه درحال حاضرمصرف کنندگان آگاه ودولتها این موضوع رابطورجدی تعقیب می کنند که کارتریج پس ازمصرف تونر آن، باید دوباره شارژ شده ومورد استفاده قرارگیرد ،تا ازتولید کارتریج بیشترجلوگیری شود.
زیبایی کار دراین است که ما هم می توانیم به سهم خود درحفظ اکوسیستم کوشا باشیم...کارتریج تونر تقریبا مثل تمام محصولات پتروشیمی می تواند بازیافت شود. انواع تونر به اندازه کافی دربازار وجود داردومی توان با شارژ کارتریج ازدورانداختن آن وخرید کارتریج جدید جلوگیری کرد. این تنها راه برای کمک به حفظ محیطی است که ما و نسلهای آینده می خواهیم درآن زندگی کنیم.
درمورد محصولات جوهرگسترایرانیان باید بدانید که:
تمامی مواد مصرفی برای ساخت تونرهای جوهرگسترایرانیان تا حد امکان از مواد بازیافتی می باشد که این موضوع به خصوص در بسته بندی های پلاستیکی مورد دقت قرار می گیرد.
جوهرگستر ایرانیان به مصرف کنندگان توصیه می‌‌‌‌‌‌کند که کارتریج های خود را در صورت امکان شارژ کرده و از دور ریختن آن جداً خودداری کنند.
تونر های تولیدی شرکت جوهر گستر ایرانیان از کیفیت بالا و عمر طولانی برخوردار هستند که این نیز خود باعث خرابی کمتر در قطعات دیگر چاپگرها شده که این موضوع از دور ریز بیشتر قطعات پلاستیک و فلز و . . . جلوگیری می کند تا به محیط زیست صدمه کمتری وارد شود.
قوانین محیط زیستی جوهرگسترایرانیان برای حفظ و نظافت هرچه بیشتر محیط زندگی انسانها می باشد و امید است که بتواند سهم کوچکی در این زمینه ادا کند.
شرکت جوهـر گسـتر ایرانیان
تولید کننده تونر تندر